Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny 2015 r. w Hotelu Marriott [fr]

Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler, odwiedził w niedzielę 29 listopada br. Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany w Hotelu Marriott przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych i Konsularnych w Warszawie we współpracy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i dyrekcją hotelu Marriott.
Na tę wyczekiwaną imprezę, będącą wyrazem solidarności z osobami w trudnej sytuacji materialnej, mieszkańcy Warszawy przybyli licznie. Mieli tam okazję zrobić świąteczne zakupy.

To przedsięwzięcie zostało przygotowane przez blisko pięćdziesiąt placówek dyplomatycznych i konsularnych przekazując na sprzedaż artykuły pochodzące z krajów całego świata. Amatorzy tradycyjnych, regionalnych produktów mogli tam kupić smakowite specjały kulinarne oraz egzotyczne przedmioty typowe dla danego kraju. Z każdym rokiem Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zyskuje na popularności. Tegoroczny dochód ze sprzedaży był wyjątkowo wysoki, co bardzo cieszy organizatorów Kiermaszu. Zebrana kwota pieniędzy zostanie przekazana na cele charytatywne,

Ambasada Francji była reprezentowana na dwóch stanowiskach. Na jednym z nich sprzedawano typowe francuskie artykuły: perfumy, apaszki, kosmetyki, artykuły luksusowe i delikatesowe. Na drugim proponowano kawę i wyroby cukiernicze. Francuskie stoiska były tradycyjnie bogato zaopatrzone dzięki hojności sponsorów: Dior, Clarins, Pierre Fabre, Lilou, Air France, Sofitel, Wyborowa Pernod Ricard, PSA Peugeot Citroën, Du pareil au Même, Paul, Auchan, AGS, Carrefour, Sanofi, Crypton, Leclerc Ursynow, Meubles de Charmes, La Petite France, Secret de Vins …. i wielu innych.

opublikowano 02/06/2016

Haut de page