Życie Ambasady

 • Uroczystość wręczenia Medali Zasług dla Policji i Obrony Narodowej

  Ambasador Pierre Lévy wręczył 2 grudnia 2016 w Rezydencji Francji Medale Zasług dla Policji i Medale Obrony Narodowej z agrafką « gendarmerie nationale » za wkład w rozwój współpracy polsko- francuskiej w dziedzinie zwlaczania przestępczości i wzmacniania bezpieczeństwa.

  lire la suite

 • Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny 2016 r. w Hotelu Marriott

  Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy, odwiedził w niedzielę 27 listopada br. Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany w Hotelu Marriott przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych i Konsularnych w Warszawie. Jak co roku zebrana kwota pieniędzy zostanie przekazana na cele charytatywne.

  lire la suite

 • Uroczysta inauguracja sieci France Alumni Pologne

  Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce, w towarzystwie Stanislasa Pierret, Dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce i Radcy ds. współpracy kulturalnej oraz Anne Benoit, Dyrektora komunikacji Agencji Campus France, zainaugurował otwarcie sieci France Alumni Pologne, w czwartek 24 listopada 2016 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  lire la suite

 • Weź udział w "Goût de France/Good France 2017"

  Czy to w słynnych restauracjach, czy w dobrych knajpkach, szefowie kuchni z całego świata mogą włączyć się w to globalne święto radosnego posiłku. Zapisy trwają od 6 listopada 2016 r. do 25 stycznia 2017 r.

  lire la suite

 • Odsłonięcie pomnika Philippe’a de Girard w Żyrardowie

  Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce, udał się 25 listopada 2016 r. do Żyrardowa, by wziąć udział w inauguracji pomnika Philippe’a de Girard. W okresie rewolucji przemysłowej w XIX wieku ten francuski wynalazca pochodzący z Lourmarin nadzorował w Żyrardowie budowę przędzalni lnu, która zapewniła bogactwo miastu. Wdzięczni mieszkańcy nadali jego nazwisko swemu miastu.

  lire la suite

 • Komunikat Ambasady Francji dot. decyzji Rady Stanu z dnia 10 listopada 2016 r.

  Rada Stanu orzekła dnia 10 listopada br., że przedstawianie pozytywnego punktu widzenia na życie osobiste i społeczne młodych osób dotkniętych zespołem Downa jest zgodne z celami interesu ogólnego, niemniej jednak CSA nie popełniła błędu w osądzie ani naruszenia prawa uznając, że nadawanie tego filmu w trakcie bloku reklamowego było niewłaściwe.

  lire la suite

 • Uroczystości upamiętniające Zawieszenie Broni z 1918 roku (10-12 listopada 2016 w Gdańsku, Warszawie i Wołominie)

  Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy wziął udział w dniach 10-12 listopada w uroczystościach zorganizowanych w Gdańsku, Warszawie i Wołominie. Należy przypomnieć, że 11 listopada we Francji świętuje się rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, podczas gdy w Polsce tego dnia obchodzone jest Święto Niepodległości.

  lire la suite

 • Rocznica zamachów z 13 listopada w Paryżu : list Ambasadora

  Ambasador pragnie podziękować wszystkim tym, którzy po zamachach, które miały miejsce rok temu w Paryżu, wyrazili solidarność i przyjaźń z Francją, ofiarami, rannymi, rodzinami dotkniętymi tą tragedią. Składali kwiaty, zapalali znicze przed budynkiem ambasady, wpisywali się do księgi kondolencyjnej, przesyłali listy, wyrażali smutek i współczucie na portalach społecznościowych.

  lire la suite

 • Uroczystość rozdania nagród konkursu ECO-MIASTO 2016

  8 listopada w Ambasadzie Francji odbyła się uroczystość wręczenia nagród 4.edycji konkursu ECO-MIASTO. Nagrody otrzymało kilka dużych i mniejszych polskich miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju i które podjęły znaczące działania na rzecz ochrony środowiska w mieście.

  lire la suite

 • "Polska jest i pozostanie znaczącym partnerem w Unii Europejskiej"

  Ambasador Francji Pierre Lévy w wywiadzie, który ukazał się w biuletynie informacyjnym Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP), mówi o o relacjach między Francją a Polską i o priorytetach jego misji w Polsce.

  lire la suite

Haut de page