Aktualności kulturalne i naukowe

 • Trzecia edycja „Goût de France/Good France” (21 marca 2017 r.)

  Trzecia edycja „Goût de France/Good France” zostanie zorganizowana 21 marca 2017 r. z inicjatywy francuskiego ministra spraw zagranicznych i rozwoju międzynarodowego Jean-Marca Ayrault oraz słynnego szefa kuchni Alaina (...)

  lire la suite

 • Ogólnopolski konkurs mody MODETYKA 2017

  Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Renault Polska, organizuje od 13 marca do 26 kwietnia 2017 roku drugą edycję konkursu odpowiedzialnej mody i kreacji tekstylnych (...)

  lire la suite

 • Festiwal Frankofonii (marzec 2017)

  lire la suite

 • Pierwsza edycji Nocy Idei w Polsce

  Pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy pt. Powidoki i debata „Siła tworzenia” z udziałem osobistości z Polski i Francji były jednymi z licznych wydarzeń zorganizowanych w ramach pierwszej edycji Nocy w Warszawie mającej na celu zgromadzić tego samego dnia, 26 stycznia, artystów, myślicieli i naukowców we Francji i na całym świecie, by poruszyć ważne aktualne tematy.

  lire la suite

 • Grand Tour, podróż po frankofonii

  Grand Tour 2017, czyli tegoroczna podróż po frankofonii, jest projektem objętym patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej. Ma na celu ukazanie i zobrazowanie bogactwa, różnorodności i witalności frankofonii w jej wymiarze kulturalnym. W ramach tego projektu planowanych jest około 100 wydarzeń na wszystkich pięciu kontynentach.

  lire la suite

 • Pierwsza edycja Nocy Idei w Polsce

  Pierwsza polska edycja Nocy idei odbędzie sie 26 stycznia w Narodowym Instytucie.Główna część Nocy Idei będzie oparta na twórczości Andrzeja Wajdy. W jej trakcie zostanie wyświetlony ostatni film reżysera „Powidoki. Pokaz filmu będzie punktem wyjścia dla polsko-francuskiej debaty z udziałem Francuzów: Pascala Brucknera i Rafaela Lewandowskiego oraz Andrzeja Seweryna.

  lire la suite

 • France Alumni Pologne - klub absolwentów francuskich uczelni

  W 2010 r. powstał Club France Pologne, siec polskich absolwentów francuskiego szkolnictwa wyższego, która zrzesza ponad 2100 członków i stypendystów rządu francuskiego, absolwentów studiów francuskojęzycznych i podwójnych dyplomów w Polsce oraz absolwentów Liceum Francuskiego w Warszawie. Dziś 26/10 br. Club France en Pologne dołączył, do międzynarodowej platformy « France Alumni ».

  lire la suite

Haut de page