Aktualności kulturalne i naukowe

 • Dni Campus France w Polsce-Studia we Francji

  « Dni Campus France w Polsce », które odbędą się w dn. 16.11-8.12.2016 roku w całej Polsce, adresowane są głównie do licealistów oraz studentów zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko- polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

  lire la suite

 • Wernisaż wystawy Textifood w Warszawie

  Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce, otworzył w środę 2 listopada 2016 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawę „Textifood”. Prezentuje na 1000 m2 ubrania i akcesoria uszyte ze szczególnych tkanin wyprodukowanych z włókien pochodzących z produktów spożywczych np. pomarańczy, bananów, skorupiaków, rybich łusek, ale również z mleka, kawy, lotosu, a nawet piwa i wina.

  lire la suite

 • Wystawa TEXTIFOOD

  Instytut Francuski w Polsce oraz Miasto Stołeczne Warszawa zaprezentują od 3 do 30 listopada 2016r. w listopadzie 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawę TEXTIFOOD.

  lire la suite

 • Polsko-francuska konferencja nt. choroby Alzheimera i chorób neurodegeneracyjnych

  Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN, Instytut Francuski, PAN i Ambasada Francji w Polsce zapraszają 4 listopada na polsko-francuską konferencję na temat choroby Alzheimera i chorób neurodegeneracyjnych.

  lire la suite

 • Hołd dla Andrzeja Wajdy

  Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce łączą się w smutku ze środowiskiem polskiej kultury i z całym polskim społeczeństwem po śmierci Andrzeja Wajdy, darzonego powszechnym uznaniem twórcy kina polskiego i europejskiego, a przy tym wielkiego przyjaciela Francji.

  lire la suite

 • Wieczór galowy „French Touch 2016” w Teatrze Wielkim

  Ambasador Francji Pierre Lévy otworzył 7 października w Teatrze Wielkim w Warszawie uroczystą galę „French Touch 2016”. Wydarzenie było zwieńczeniem wspólnej inicjatywy Ambasady, Instytutu Francuskiego w Polsce oraz agencji reklamowej Cryptone, której celem było promowanie w Polsce francuskiego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem kultury, gastronomii i gospodarki.

  lire la suite

 • 6. Seminarium nt. kodów nuklearnych AFCEN

  W dniach 27 i 28 września br., francuskie stowarzyszenie projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń sektora jądrowego (AFCEN) zorganizowało, we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce i krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą (AGH), szóste seminarium poświęcone kodom AFCEN. Tematem tegorocznej edycji była inżynieria elektryczna i ochrona przeciwpożarowa.

  lire la suite

 • France Alumni Pologne - klub absolwentów francuskich uczelni

  W 2010 r. powstał Club France Pologne, siec polskich absolwentów francuskiego szkolnictwa wyższego, która zrzesza ponad 2100 członków i stypendystów rządu francuskiego, absolwentów studiów francuskojęzycznych i podwójnych dyplomów w Polsce oraz absolwentów Liceum Francuskiego w Warszawie. Dziś 26/10 br. Club France en Pologne dołączył, do międzynarodowej platformy « France Alumni ».

  lire la suite

 • Gala wręczenia nagród w konkursie ECO-MIASTO

  Gala wręczenia nagród w konkursie ECO-MIASTO odbędzie się 8 listopada 2016 r. w Warszawie.

  lire la suite

 • Seminarium ECO-MIASTO o mobilności zrównoważonej

  Seminarium ECO-MIASTO o mobilności zrównoważonej odbędzie się 26 października 2016 r. w Warszawie.

  lire la suite

Haut de page